Spy on yourself in 2014

Bez odposlouchávání a špionáže se neobejdeme. Je třeba se neustále zlepšovat a vyvíjet. Ufonion Labs proto v roce 2014 vyzývají své akcionáře, aby šli příkladem!

We can't get away without spying and eavesdropping. We have to constantly improve and evolve, therefore Ufonion Labs kindly ask our shareholders to lead by example!

Každopádně, je to trochu zašifrované. Takže komu se podaří rozluštit co to valstně znamená?? Možná to ani sami nevíme...

Anyway, its a litle cryptic, so who will manage to decrypt the meaning?? May be we don't know ourselves...


Úkaz k focení objevila Kačí.

Co to má vlastně znamenat? / What does it actually mean??

16 Comments

Vypadá to, že Ufonion labs se

Vypadá to, že Ufonion labs se vrhlo na průzkum nových metod zkoušení stemlených povrchových vrstev vozovek. To co je vidět se dvěma uhlíky v odraze je prototyp UfoExtraktoru - stroje na extrakci čistého asfaltu z již implementované a zapracované obalované obrusné vrstvy vozovky nebo spíše letištní pochy. Stroj je pravděpodobně složen z hnce či vysavače, toustu s čili pomazánkou a oboustranně hořícího cigaretového nedopalku. Vypadá to, že je tato (diversní?) akce prováděna v přísně střeženém objektu kbelského letiště, odkud má brzy vyrazit prezidentský speciál do Moskvy.

Tým badatelů-historiků dosáhl

Tým badatelů-historiků dosáhl v tomto týdnu skvělého úspěchu, když v lokalitě Špindlerův Mlýn objevil vzácný relikt z 19. století.

Profesor J. Mourek z pražského Zimmermanova archeologického institutu nám k tomu poskytnul následující komentář:

"Když se hasiči procházeli v troskách nedávno vyhořelé Petrovy boudy v Krkonoších, narazili neočekávaně na tajné pancéřované dveře ve sklepení, které zůstávalo skryto a bez povšimnutí přinejmenším posledních 100-150 let. Velitel František Sádelník projevil mimořádnou duchapřítomnost, když k nálezu okamžitě povolal tým specialistů z našeho institutu.

Největším nálezem je bezesporu starobylá truhlice a v ní ukrytá vzácná čepice z 19. století. Osobně si myslím, že tato vzácnost by mohla být dokonce novým symbolem v poslední době tolik pošramocené ideje "českého národa". Jedná se totiž o nepochybný důkaz o mimořádné technické vyspělosti našich předků. Češi totiž zjevně obohatili mezinárodní slovník nejen notoricky známým (notabene z němčiny pocházejícím) slovem "robot", ale zjevně i slovem "hackovat", "hackovaná", zkomoleném později v angličtině do slova "hacker". Nalezená háčkovaná čepice je totiž prvním a geniálním bezdrátovým (wifi) špiónským hackerským zařízením, kterým lze špehovat obsah cizích myšlenek a rozhovorů. Jelikož šlo o první vlašťovku IT technologií, ještě nepodporovala přenos znaků s diakritikou (háčky a čárky) - kdyby totiž se objevil v háčkované čepici háček, mohlo dojít k nechvalně známým nekonečným cyklům.

V truhlici jsme také našli záznamy šifrované korespondence mezi členy skupiny, kde se členové dorozumívali např. takto: "Parezi, hackuj novou cepici.", "Korene, nova cepice je hackovana" apod. Je zjevné, že slovo "hackovat" pochází právě z dob této historické čepice, neboť podle záznamů se tato skupina (skládající se ze členů Cimrman, Ignacius, Ambrož), později přesunula za oceán a založila tam jistou tajnou špiónskou organizaci.

Tato čepice však dle dochovaných záznamů není jen nástrojem špionáže, ale v zámoří ji velmi úspěšně používala při "jamování"  také slavná mexická skupina Quartetto negro.

Vzhledem jasnému k nápisu na čepici bude tato čepice po prozkoumání odevzdána původnímu majiteli, což je česká pobočka koncernu Ufoninon Labs."

Obrázek uživatele labs

Předně bychom chtěli vyjádřit

Předně bychom chtěli vyjádřit velikou radost, že se do této chvíle v naší anketě nikdo nesnížil k laciné volbě - že by NSA měla šmírovat méně - a máme velkou radost z pochopení našich akcionářů pro věc.

Co se týče Kbelského letiště, tak to je opravdu velká trefa pana Asfaltníka do černého. Skutečně se o něj jedná a Mr. Blesk, kandidát UL na prezidenta 2018, z něj pravidelně odlétá na naši řeckou radarovou základnu a sídlo HQ. Zcela úchvatné odhalení použitých LOWTECHnologií pro kontrolu bezpečnosti odletové plochy - zejména tedy chilli toustu s dvojitým nedopalkem - nás opravdu zaskočilo. Proto bychom chtěli panu Asfaltníkovi nabídnout zaměstnání hlavního analytika Ufonion Labs: k dispozici nabízíme proudové letadlo s pilotem Kou BISsem a jako hlavní bonus celoroční vstup do horního parta Redlightu Labská.

A co se týče objevu "hackovane cepice UFONION", ten nemohl přijít v příhodnější dobu! Představitelům Ufonion Labs byla již nějakou dobu její existence naznačována ve snech a prostřednictvím různých nevědomých přitahování, např. právě nevysvětlitelnou touhou dostat se do útrob Petrovy boudy. Ufonion Labs samozřejmě tušili, že jejich existence není náhodná, a že je archetypálně založena, a že tudíž bude vždy docházet k jejímu vynořování z temných vod kolektivního nevědomí, a že současná podoba laboratoří je v zásadě jen inkarnací archetypu Ufonion. Nalezením původní čepice ovšem dojde k propojení našeho korporátního vědomí s archetypálním základem prostřednictvím tohoto jedinečného a plně materializovaného symbolu Ufonionu. Zároveň nám dodá obrovský technologický náskok před zpravodajskými agenturami ostatních velmocí, neboť všechny odposlouchávací a hackovací technologie, které byly za mořem odvozený z původní "hackovane cepice", jsou nalezením původnějšího originálu zneplatněny.

Poslední a obzvláště významnou skutečností tohoto nálezu je důkaz, že Ufonion je zcela svébytný archetyp a je nezávislý na různých Cimromanech a podobných odvozeninách, naopak, že jim předcházel a bez něj by ani nemohly vzniknout. Již několikrát nám bylo podsouváno, že jsme snad pokračováním této provařené české tradice, ale vždy jsme se proti tomu ostře vymezovali. Mr. Blesk dokonce svolil k použití detektoru lži a dalších zobrazovacích metod, které jednoznačně potvrdily, že jejich rodina byla zcela prosta jakýchkoliv audio nahrávek inkriminovaných odvozenin, že cítil zřetelný odpor k těmto nepůvodnostem, a že nikdy nedošlo k jeho mentální kontaminaci tímto materiálem.

Rok 2014 nemohl pro Ufonion Labs začít lépe a chtěli bychom tímto poděkovat zejména veliteli Františku Sádelníkovi, který, veden dávnou horskou intuicí, nález nepředal konkurenčním službám, a naopak umožnil jeho návrat do Ufonionu.

Díky Franto! Máš to u nás na Labský!

Dovolte páni badatelé, špióni

Dovolte páni badatelé, špióni a odborníci, abych se vyjádřila, já jsem žena stará, z řad pamětnic nejpamětnějších, já už dvě války prožila, nohy už mi neslouží, voči už mi neslouží, ruce už mi neslouží, nikdo už mi taky neslouží, ale tolik si pamatuju, že už moje prabába, její bába a celá řada jejích prabáb se zaobíraly u nás v Krkonoších tímhletím hackováním. Co ony se navyráběly v malý chalupě v horách nejrůznějších zařízení. Celý rody na tom dělaly, ženské i chlapi, mladý i staří, děti i drůbež!

To bylo tak. Ženské kol stolu hackovaly půl bambule. Chlapi vzali petrolejové lampy, nakázali kováři aby rožhavil výheň, nachystali různé drátky a cín a pak se odebrali do chléva. Za chvíli vepř hekl, pak bylo půlhodinu ticho, jen světlo ve chlévě značilo, že se tam tajně kutí. Pak už to šlo jako ty orloje ze Švajcu : chlapi donesli na čistém klůcku dlouhé tenké vlákno, ještě krvavé, co z mozku tomu vepřu vytáhli. V sednici ho rychle nařezali, mezi ty drátky zmotali, cínem na výhni taveným zalili a pak přišly na řadu ženské, celé to udělané zahackovaly do tých čapek, co vy jste zde vyfotili, pánové. Hackování muselo proběhnout v krátkém čase a bez hýbání, bylo to celé zacpané v dřevěném ponku, než se ty vlákna vlnou utemovaly. Tak. Jsem myslela, že byste chtěli vědět, že v tej čapce je vepří mozgové vlákno. Snad vám to páni vědcové bude dobré.

Podle posledních informací ze

Podle posledních informací ze satelitu jde o podvrh cibulové frakce ufonionu a pravá čepice je stále ve Mlejně. Konec.

Ano! Je to fikce. Čepice je

Ano! Je to fikce. Čepice je nadále ve Mlejně, ač tento obléhají paparazzi a neúspěšní vědci a snaží se zachytit alespoň část vzácné relikvie. Posléze v křovích okolo objektu zuřivě háčkují, až se jim od kluba kouří.

Důkaz, že naše slova jsou pravdivá je fotografie spící ženy, na níž zařízení testujeme. Její myšlenkové pochody mají tak nízkou dynamiku, že předpokládáme testování ještě nejméně týdenní.

Další důkaz! Fotografie

Další důkaz! Fotografie zabaveného diletantsky vyhackovaného torza špionážního zařízení! Touto nefunkční motaninou hodlá zneuznaný politik Z. Z. ohromit svět? Tímto si chce získat významné body u U. L. a dovoluje si obtěžovat jeho vedení trapnými podvrhy? Cha!

Obrázek uživatele labs

Vzhledem k pádnosti

Vzhledem k pádnosti předložených důkazů musí vedelní UL přiznat, že se stalo obětí podvrhu. Skládkové ponorky plagiált posléze také identifikovaly a zničily. Nezbývá než vyslat na místo zástupce UL aby se osobně se situací seznámil. Věříme, že čepice je stále v dobrých rukou a že nedojde k jejímu zneužití a přejeme mnoho úspechů při testování čepice na výše zmíněné pokusné osobě.  Dr. Depak Chaber Ponorabad Čakra

Dovolujeme si upozornit, že

Dovolujeme si upozornit, že zástupce Ufonion labs nedorazil v plánovaném, ani neplánovaném čase a zaměstnanci laboratoře propadají drudnomyslnosti. Obáváme se, že touto chrandrou se nějakým záhadným způsobem nakazil i náš vzácný hackovaný artefakt, neboť prvních několik večerů začal nehezky zapáchat, posléze se nitě cuckovaly až plstily a během týdne se ze špionážního zařízení stala jakási filcová raketka? Květina? Nebo snad paprička? Přestože zaměstnáváme nejlepší odborníky, s tímto jevem si nevíme rady a dovolujeme si vlastními hlavami rozhodnouti o přesunu celého vědeckého týmu i klíčového objektu do prostředí nanejvýš vhodného, tedy do psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích.

Očekáváme významnou návštěvu a radu, co dál, z řad nejvyšších představitelů UL. Přikládáme fotografii žalostně změněného objektu (vyfoceno v měřítku).

Obrázek uživatele labs

Drazí zaměstnanci detašované

Drazí zaměstnanci detašované laboratoře, nepropadejte trudomyslnosti, a vězte, že i když se zástupce UL nedostavil podle očekávání, není třeba si z této indicie dělat těžkou hlavu. Zpráva je velice snadno rozluštitelná: Čepice se nám pouze snaží svérázným způsobem naznačit, že JE ČAS DÁT KLÍČIT SEMÍNKA PAPRIČEK :) Dále možno extrapolovati, že hodnoty pálivosti budoucí letošní úrody budou tak vysoké, až se papričky začnou modrat! Tudíž neváhejte a kličte, capsaicinová odměna Vás nemine!

Zachytili jsme družicí

Zachytili jsme družicí kódovanou zprávu, že cibulová frakce Ufonionu se po neúspěšném pokusu o ošálení vedení koncernu podvrhem s cibulí v anténě pokouší vyrobit repliku originální čepice pod vlastní značkou. Podle získaných informací se však jejich vědecký tým potýká s vysokým koeficientem kousavosti repliky a čepici tudíž zatím nelze nasadit do akce.

Obrázek uživatele labs

Zde je třeba Cibulovou frakci

Zde je třeba Cibulovou frakci jasně pochválit :) Nelze jí upřít vysokou kvalitu jejího počínání a je-li stále ještě frakcí (o čemž si dovolníme následně pochybovat) přejeme jí hodně úspěchů v její činnosti. Ufonion se totiž kulatostí cibule mimo jiné hlási k odkazu Parmenidovu, a to sice, že bytí je pouze jedno a nedělitelné a v zásadě kulaté. Vše tedy vychází z velké Cibule a je v ní sjednoceno, a proto cibulová frakce není vlastně frakcí, nýbrž spolucibuloidním výskytem jednoho a toho samého, nabívajícího ovšem kontingentní podoby dle podmínek světa ve kterém se vyskytuje.

Tímto tedy chce vedení Ufonion Labs veřejně prohlásit: CIBULI ZDAR.

P.s. doplňujíci vyjádření vědecké rady Ufonionu: cibulové logo na zobrazených komunikačních technologiích jsme samozřejmě identifikovali, ale musíme řici, že tyto technologie mohou sice poskytovat určitý vzdálený pocit anonymity a neodposlouchávatelnosti, ale že v jádru Cibule si je nakonec vše rovno a tedy i jedno a tedy ani neexistuje žádné tajemství. Případně bychom si dovolili na ně nahlížet v tom smyslu, že čepice s cibulí je zde zobrazena jako upgrade zastaralých digitálních zařízení a překonaných systémů anonymizace. Pravda je pouze v Cibuli, a to pouze v Cibuli skutečné, zkrátka v zelenině. A samozřejmě v zemině. Nápis Onion v tomto kontextu interpretujeme tedy coby obraz svaté žížaly, která se prokousává čepicí - a protože i žížala je původem z cibule, nevědomě tak vyšívá v čepici nápis odpovídající jejímu původu.

Předně bych rád poděkoval

Předně bych rád poděkoval generálnímu ředitelství za schovívavost v našem badatelském snažení pod značkou Onion. Rovněž malý exkurz do metafyziky kořenové zeleniny nám byl šťavnatou inspirací a řízným povzbuzením. Chtěl bych dále informovat velectěný koncern o pokračování našeho výzkumu, jehož cílem je vyrobit dokonalou repliku vzácné a jedinečné čepice,

Znovu jsme kompletně rozebrali náš prototyp a po důkladné analýze se ukázalo, že hlavní problém byl pravděpodobně v použitém software! Není zkrátka všechno zlato, co se třpytí.

Nicméně stále se nemůžeme pohnout z místa, jako by nám něco málo chybělo, ale CO??? Voláme často zoufale: UF! kde jsi?....

Cesty pátrání se protínají v

Cesty pátrání se protínají v bodě, kde by to nikdo nečekal! Drazí spojenci! Pátráním pod povrchem věcí, pod závějí plytkosti, pod ledem lhostejnosti, se zaobírám již desítky let. Nyní jsem našla souvislosti zcela náhodou, dle klíčového slova UF. Pátrala jsem zrovna po souvislostech mezi démonickým mrožím mužem, kterého jsem vyfotila během své vědecké expedice po severním Grónsku a zvláštní zálibou v hackování žen ze zaostalých států střední Evropy. A díky vaší práci a mimořádně přesnému vhledu do celovesmírných spojitostí mezi mnohaslupkovou zeleninou, technickým rozvojem a trpělivé činnosti zmíněných primitivních žen, jsem konečně blízko rozhřešení otázky, jíž se zaobírám celý svůj omrzlý život! Děkuji a posílám detailní fotografii mrožího muže.  Vaše  Smilla.

Obrázek uživatele labs

Tak to je báječné drazí

Tak to je báječné drazí přátelé! Vypadá to že sjednocení cibulovou frakcí je na na spásnutí! Netušili jsme, kam až naše historie sahá a jsme přesvědčeni, že Mroží muž může směle konkurovat kreaturám jako Sjeti, Chrochtoj či Nochpes. Co se týče softwarového vybavení, plně chápeme konstrukční potíže, se kterými se pan Jefim potýkal. Neboť s oněmi nablýskanými programy lze jen stěží vytvořit Vitální Eelektroniku. Dle našich zkušeností se pro tyto účely mnohem více hodí prověřené lower tech vybavení jako např. Union Finux (operační systém vytvořený uváženým sjednocením velkého počtu různorodých ploutví živočichů severního ledového oceánu). Co se týče nadcházejícího zvířecího výjezdu na sever, bohužel se z důvodu důležitých oficiálních povinností nemůžeme zúčastnit, a proto se pokusíme dostavit v blízké době do LB (Lab Bohnice), případně svoláme konferenci o strategiích úklidu mroží srsti do centrály UL.

Vřelé pozdravy posílá Dr. Josef Blesk. 

P.s. a nezapomeňte klíčit!

Přidat komentář

Audio comment
Zde můžete nahrát váš audio komentář ve formátu mp3 / post your audio comment here.
Soubory musí být menší než 2 MB.
Povolené typy souborů: mp3.
Zde můžete nahrát váš obrázkový komentář / comment with a photo
Soubory musí být menší než 1 MB.
Povolené typy souborů: png gif jpg jpeg.
Images larger than 1024x768 pixels will be resized.
CAPTCHA
Test ufonství
Fill in the blank.